top of page

Історія нашого 
інституту

Дотримуючись традицій, осягаючи мудрість, створюємо майбутнє. 

Тут ви знайдете детальну інформацію про те етапи розвитку та становлення МГПІ "Бейт-Хана"

Розвиток

1995 рік

1997 рік

1999 рік

Заклад вищої освіти почав свою діяльність, як єврейське жіноче педагогічне училище, пізніше перетворене на Жіночий педагогічний коледж «Бейт-Хана».

Перший випуск 40 молодих педагогів для єврейських національних шкіл і дитячих садків.

На базі Жіночого педагогічного училища «Бейт-Хана» було створено Освітній Ресурсний Центр (ОРЦ) для дітей, які мають особливі потреби.

1998 рік

Коледж отримав ліцензію на підготовку музичних керівників дитячих садків за напрямом 5.020207 «Музична педагогіка і виховання».

Жіноче педагогічне училище «Бейт-Хана» перейменовано на Жіночий педагогічний коледж. Вищий навчальний заклад стає не лише навчально-методичним центром для більшості єврейських освітніх установ України, а й джерелом педагогічних кадрів для системи єврейської освіти України і СНД.

З ініціативи коледжу і за сприяння Федерації єврейських громад України було започатковано масштабний освітній проєкт «Беяхад» (з івриту – «разом»). Мета проєкту – закласти основи для якісного зростання рівня фахової підготовки педагогів у системі єврейської освіти.

2003 рік

2004 рік

2005 рік

З метою впровадження ступеневої підготовки фахівців було створено навчальний науково-виробничий комплекс Кримський державний гуманітарний університет – Жіночий педагогічний коледж «Бейт-Хана». Ідею ступеневої освіти на вищих освітньо-кваліфікаційних рівнях (бакалавр, спеціаліст, магістр) для випускників коледжу було втілено в реальність.

Коледж отримав ліцензію на підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за спеціальностями 6.010101 «Дошкільна освіта» і 6.010102 «Початкова освіта».

2007-2008рік

у Жіночому педагогічному коледжі «Бейт-Хана» відбувалися важливі зміни, пов’язані з переходом на новий зміст освіти після впровадження державних стандартів вищої освіти, рейтингової системи контролю якості освіти, уведення кредитно-модульної системи в навчальний процес.

2007 рік

2010 рік

2010-2011 рік

«Бейт-Хана» успішно пройшла державну акредитацію і підтвердила ліцензію, що надає право на підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за спеціальностям 6.010101 «Дошкільна освіта» і 6.010102 «Початкова освіта».

У тому ж році відбувся урочистий випуск перших бакалаврів.

2011 рік

Здійснено набір на перший курс заочного відділення «Бейт-Хани» за програмою підвищення кваліфікації для чоловічої групи педагогів.

Отримано ліцензії на підготовку іноземних громадян за базовими спеціальностями, а також на підготовку іноземних громадян до вступу у вищі навчальні заклади України.

У цьому ж році Жіночий педагогічний коледж «Бейт-Хана» перетворено на заклад вищої освіти «Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана».

2013 рік

В інституті відбулося ліцензування підготовки бакалаврів за спеціальностями 6.030103 «Практична психологія», 6.030504 «Економіка підприємства», підготовки громадян України до вступу до вищих навчальних закладів.

Інститут організував і провів Всеукраїнський науково-практичний семінар для працівників єврейських освітніх установ на тему «Сучасна єврейська школа: традиції, інновації, перспективи». До цієї події було присвячено і перший випуск науково-практичного журналу «Єврейське знання».

2014 рік

2016 рік

Освітня діяльність інституту вже охоплює такі напрями і спеціальності, як:

012 «Дошкільна освіта»

(Гуманітарний фаховий коледж як структурний підрозділ);

013 «Початкова освіта»

(Гуманітарний фаховий коледж як структурний підрозділ);

012 «Дошкільна освіта»;

013 «Початкова освіта»;

053 «Психологія»;

051 «Економіка»;

підготовка громадян України до вступу до вищих навчальних закладів;

підготовка іноземних громадян до вступу до вищих навчальних закладів;

підготовка іноземних громадян за акредитованими спеціальностями.

Акредитація освітньої програми Початкова освіта другого (магістерського) рівня та освітньої програми психологія другого (магістерського) рівня.

У тому ж році ЗВО «Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана» започаткував проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції (з міжнародною участю) «Гуманітарно-педагогічна освіта: здобутки, проблеми, перспективи».

З метою проведення наукових досліджень та розробок у галузі педагогіки та методики, упровадження інноваційної діяльності та забезпечення на цій основі поглибленої науково-дослідницької підготовки майбутніх педагогів на базі МГПІ «Бейт-Хана» розпочала свою роботу науково-дослідна лабораторія «Проєктування освіти та навчання».

МГПІ "Бейт-Хана" долучився до благодійної ініціативи Федерації єврейських громад України з евакуації населення та надання гуманітарної допомоги, створивши на своїй базі call-центр, в якому викладачі та студенти на волонтерській основі цілодобово приймають звернення громадян. Також викладачі та студенти інституту  разом з партнерською організацією БО БФ «Хесед Менахем» долучились до програм надання допомоги людям похилого віку, організовуючи їх дозвілля. Викладачі інституту беруть участь у програмах з надання психологічної допомоги особам, постраждалим від війни. Так, в рамках даної ініціативи, викладачі кафедри педагогіки та психології започаткували для всіх охочих тренінг з теми "Війна і діти: шляхи подолання кризи", у співдружності з "Всеукраїнською жіночою єврейською організацією "Проект Кешер" викладачами було проведено цикл лекцій на теми «Стресостійкість молодої мами під час воєнних дій» та «Виховуємо щасливу дитину».

2020 рік

2021 рік

2022 рік

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

© 2017 Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут "Бейт-Хана"

Ми на зв'язку

Телефон: +38 (056) 717-70-34 

Email: office@bethana.org.ua

Адреса

Пл. Успенська, 5, г. Дніпро, 49000, Україна

bottom of page